Türk üreticileri Tekstil’de daha kaliteli üretim yapabilmek  için  90’lı yıllarda yüksek teknolojili dokuma makinalarına dev  yatırımlar yaptılar. Yüksek hızlı makinalarda çalışabilecek kaliteli bükümlü iplik ihtiyacı ortaya çıkınca 1995 yılında PAŞABEYOĞLU ailesi Kaliteyi odağında bulunduran ORA Tekstili kurdu.
Jorjet ve tergal kumaşların altın çağını yaşadığı dönemde bu kumaşların ipliği olan 120 dny Floş ve 70 dny fdy’yi en iyi şekilde bükebilmek için İtalyan RPR two for one Büküm makinası alınmıştır. Odağında her zaman en kaliteli hizmet olan ora ailesi, hizmetlerinin karşılığını daha çok sipariş alarak 2000’li yılların başında Bursa’da sektörünün en büyük firmaları arasına girmiştir.
2004 yılı ora tekstil için değişim yıllarının başlangıcı olmuştur. Öncelikle klasik büküm işlerinin yanına, farklı bir vizyon katmak için bünyemize iplik katlama makinası dahil ederek,  Dünyanın En önemli iplik üretim firmalarından Coats Türkiye’ye  polyester Dantel ipliği üretimine başlamıştır.
Devamında  sürekli artan kalite ve müşteri memnuniyeti, bizi ipliğin farklı bir kullanım alanı olan Brode ön ipliği ve Metalik  nakış ipliği yapmaya sevk etti. Bu sektörde de çok kısa süre içerisinde hak ettiği başarıyı yakalayarak firmamız yerini sağlamlaştırdı. Ayrıca yönümüzü Avrupaya çevirerek, dünya Brode sektörünün kalbi sayılan Lustenau daki firmalar için polyester ve metalik iplik üretimine de başladık.
Ora tekstil, bükümlü continius flament kullanan firmalara fason iplik bükümü yapmakla beraber , bu sektörlerde üretim  yapan firmalara  yerli ve ithal bükümlü iplik satışı, Polyester  Brode ve Metalik Brode nakış ipliği satışı da yapmaktadır.
Geçen 20 yıl içerisinde Türkiye’nin önde gelen , köklü firmalarının kaliteli ve hızlı üretim yapmasına yardımcı olan ORA TEKSTİL saygın bir isme , imaja ve sektöründe büyük bir deneyime sahip olup, bir çok değişik polyester ,metalik iplik çeşidi ile çok geniş bir ürün yelpazesini elinde bulundurmaktadır.
​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​KAMPANYALAR
-
-
-
​​​​​​​-


◼ Kurşunsuz benzin

◼ Prodizel

◼ LPG

◼ Euro dizel

Telefon: +90 224 482 28 60


Adres: Eski kemal paşa yolu, Tekstil sokak, No:5 Nilüfer / Bursa

​​​​​​​


DİĞER FİRMALARIMIZLA İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN